TURNAJ KATEGORIE AAA ukázal obrovskou kvalitu

Díky úzkým vztahům PHT  s finskými kolegy, dostali hráči PHT ACADEMY pozvání na skvěle obsazený turnaj ve Finsku. Za naší dlouholetou spolupráci už známe kvalitu týmů a proto vyhledáváme pro námi složené týmy PHT stejnou výkonnost, kterou má náš tým. Jelikož hráči PHT ACADEMY patří k nejlepším týmům v ročníku 2009 v ČR, hledáme pro tyto hráče jen tu nejvyšší kvalitu, což tento turnaj splňoval do puntíku.

Odcestovali jsme do Helsinek na 5 dní a měli opravdu velice náročný program. Proto naše hráče z PHT ACADEMY, kteří spolu tvoří jeden tým již od srpna letošního roku, doplnili 4 hráči Vampires Slovakia. Tímto bychom rádi poděkovali hráčům i jejich rodičům za vhodné doplnění našeho týmu, jak výkonnostně, tak charakterově. Kluci si doslova užívali společné chvíle na ledě i ve volných chvílích, což bylo vidět na našem týmovém výkonu.

Na turnaji se sešlo 12 top týmů, špička ze středního a jižního Finska, Jokerit Helsinki, Blues juniors, Tappara, TPS Turku, Hämeenlinna, nejlepší tým z ruské oblasti Petrohradu SKA Strelna Petrohrad a nejlepší tým Estonska HC Vipers Tallin.

hokejové kempy
Na úvod nás čekal velice silný tým Tappara Tampere, který nás dokonale zaskočil svou organizovanou hrou, skvělým bruslením a neskutečným presingem. Naši hráči neměli na nic čas a všude jsme byli o dva kroky později. Tento zápas nakonec skončil nepříznivým výsledkem, ale naprosto zaslouženým
PHT ACADEMY vs. Tappara Tampere 0:3.
Hokejové kempy
Druhým soupeřem pro naše hráče byl tým SKA Strelna Petrohrad 2. Tým Strelna vyslal na turnaj dva týmy, kteří jsou v tabulce Petrohradské oblasti na prvním a druhém místě. V tomto zápase jsme se prezentovali zlepšeným pohybem, sehráli jsme velice dobré utkání, ale bohužel jsme doplatili na naši špatnou střeleckou  mušku. Ikdyž jsme byli lepším týmem výsledek pro nás nebyl příznivý.
PHT ACADEMY vs. SKA Petrohrad 1:3
Hokejové kempy
Den jsme uzavřeli proti největšímu favoritovi turnaje a také pozdějšímu vítězi turnaje Blues juniors. Naši hráči zanechali v tomto zápase skvělý dojem. Ikdyž jsme věděli, že hrajeme proti nejsilnějšímu týmu široko daleko, kluci se nezalekli a zdatně finskému Blues  sekundovali. Bohužel jsme inkasovali hned v první minutě, což nikdy není příjemné. Blues mělo lehkou převahu, ale hráči PHT si vypracovali dostatek šancí abychom mohli pomýšlet na vítězství. Bohužel žádná z nich nebyla využita a v poslední minutě zmařil naše snažení gól v naší síti.
PHT ACADEMY vs. BJR 0:2.
Hokejové kempy

Všechny porážky z prvního dne jsme museli přespat a připravit se na vyšší rychlost než na kterou jsme zvyklí. 

Náš koncentrovaný výkon měl v druhém dni okusit jako první  Jokerit Helsinki. Hráči Jokeritu byli výškově srovnatelní s našimi a hned to bylo znát i na předvedené hře. Kluci pochopili, že k úspěchu povede jen maximální nasazení na hranici svých možností a to po celý zápas. Jen kvůli našemu střeleckému trápení jsme vstřelili z mnoha připravených šancí jen jeden gól a to nás stálo zisk všech bodů.
PHT ACADEMY vs. JOKERIT HELSINKI 1:1
Hokejové kempy
Poslední zápas ve skupině jsme vyhráli naprosto zaslouženě a přesvědčivě, kdy bylo na klucích znát sebevědomí ze dvou vstřelených gólu a překlenutí našeho střeleckého trápení. Každý hráč PHT předváděl krásné hokejové momenty, kterými si každý spravil svou chuť.
PHT ACADEMY vs. SALAMAT 7:0.
Hokejové kempy
O konečné 7 místo jsme se utkali s velice známým soupeřem HPK Hämeenlinna. S tímto týmem jsme minulý rok prohráli 5:9, takže jsme jim měli co vracet. Na našem týmu bylo znát sebevědomí a kluci si s chutí zastříleli. Bruslařsky jsme v tomto zápase dominovali a je vidět jaký kus jsme urazili za 4. měsíce našeho společného trénování. Minulý rok jsme byli v bruslení na stejné úrovni a letos jsme hráčům HPK nedali žádnou šanci. Všude jsme byli o dva kroky dříve, obratnostně na nás soupeř nestačil reagovat.
PHT ACADEMY vs. HPK HÄMEENLINNA 8:0.
Hokejové kempy
Během turnaje jsme mohli sledovat hráče z různých států a každá škola má určité znaky podle kterých bychom poznali hráče i bez dresů do jaké školy patří. Ale o tom až v příštím článku. Budeme také porovnávat letošní a minulý rok, posun hráčů jednotlivých finských klubů v porovnání s hráči PHT.